Prof. Dr. Aslı Bugay Sökmez
Çankırı’nın Okul İklimi Daha da Güzel Olacak!

Çankırı’nın Okul İklimi Daha da Güzel Olacak!

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün organize ettiği Okul İklimi konulu seminerin sunumu Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Aslı BUGAY tarafından yapıldı.
“Okul İkliminin Psikolojik Değişkenler Açısından İncelenmesi” konulu TÜBİTAK Projesi sonuçlarının da değerlendirildiği sunumda özellikle sağlıklı bir okul iklimi oluşturulmasının yöntemleri üzerinde duruldu. Seminerde katılımcılara farklı etkinlikler yaptırıldı. Seminer sonunda tükenmişlik durumunun yoğun yaşandığı öğretmenlik mesleğinde öğretmenlerin bu sorun ile baş edebilmelerinde uygulayabileceği bir yöntemi de katılımcılarla paylaştı.
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI ‘İlimizdeki yönetici ve öğretmenlerin görevlerinde daha başarılı olmaları, vizyoner bir bakış açısı geliştirebilmeleri, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilmek amacı ile düzenlenen faaliyetteki ‘Okul İklimi’ konulu sunumundan dolayı Doç. Dr. Aslı BUGAY’a teşekkür ederek, günün anısına ‘Teşekkür Belgesi’ verdi. Ayrıca hocamıza tuz lambasın ve kitap hediye edildi.

http://cankiri.meb.gov.tr/www/cankirinin-okul-iklimi-daha-da-guzel-olacak/icerik/1140